hkntysz
hkntysz
22 Ağustos 2013

iç tesisat projesi

merhaba arkadaslar sizlere birşey sorucam, bir dairenın projesı için kesılen faturayı en az ne kadar dan kesmelıyız, birde bu faturaları gider olarak gosteremıyormuyuz??


makoto
makoto
23 Ağustos 2013

en az 500 tl den gösterebilirsin. sana gelen faturalar gider gösterilir. senin kestiğin fatura gider olarak gösterilmez.??


rumeli
rumeli
23 Ağustos 2013

Proje bedeli en az Makina mühendileri odası 2013 asgari ücret tarifesinde belirtilen değerde olmalıdır.Proje tipine (kolon,daire içi,kazan dairesi v.b.) göre asgari bedel değişmekte. Yalnız yaptığınız proje harcamalarını gider gösterebilirsiniz.\r
iyi çalışmalar.


erhanzor79
erhanzor79
24 Ağustos 2013

iç tesistalar için poliçede belirttiğin tutarda fatura kesmelisin. en az tutar 500 tl dir. poliçede 500 tl yazdıysan sende en az 500 tl " dogalgaz tesisat bedeli" olarak fatura kesmelisin. fakat bunun dışında kombi, petek, fittings malzemesi, dolap vs gibi diğer kalemlerdede fatura keserek fatura tutarını arttırabilirsin. Fakat müşteriden kredi kartı çektiysen çektiğin tutar kadar o tarihe fatura kesmelisin. kestiğin faturala mümkün olduğunca müşterinin abone numarasınıda yazarsan ilerde mali incelemede sıkıntı çekmezsin. Projeli yaptığın her müşterine enaz 500 tl degerinde " doğalgaz iç tesisatı" olarak fatura kesmeyi ihmal etme. Senın kestiğin hiçbir faturayı sen gider olarak gösteremezsin, sadece baska firmalardan aldığın faturaları ve fişleri gider gösterebilirsin.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.