mrrc9072
mrrc9072
07 Mart 2016

Havalandırmanın Önemi

Havalandırmanın öneminde ne tür araçlarla çalışılırsa çalışılsın bir iş ortamının havalandırılması kesinlikle gereklidir. Ancak havalandırma, içerideki kötü havaya zehirli dumanlara karşı çok iyi bir koruma sağlar. Kaliteli bir havalandırma sistemi her çalışan rahat bir ortam sağlar. İyi bir havalandırma sistemini nasıl kurmuş oluruz? Bir ortamda bulunan tehlikeli maddeleri o ortamın yayıldığı yerden alıp uzaklaştırılırsa ve bir daha geri dönmezse iyi bir havalandırma sistemi sağlamış oluruz.
 
Havalandırma sistemlerinin bakımı da oldukça önemlidir. Filtre ve boruların temizliği her daim yapılmalıdır. Herhangi bir aksilik karşısında, elektrik kesintisi olsun ve bunun gibi hazırda güç kaynakları olmalıdır. Havalandırma sisteminin ne kadar etkili çalıştığını görmek için hava örnekleri alınır ve test edilir. Son olarak dikkat edilmesi gereken şey, iş ortamlarındaki kötü hava temizlenmeden direk dışarıya verilirse çevre kirliliği meydana getirir.
 
 
Havalandırma Sisteminin Önemi
Havalandırma sistemleri bir işletmenin yaşam kalitesinin arttırılabilmesi için en önemli etkenlerin başında gelmektedir.Solunulan hava ne kadar iyi olur ise işletmede yaşayan insanların çalışma performansları ve sağlıklı yaşam standartları o denli yüksek olmaktadır.Bu sebeple yasal mevzuatlarda yapılan değişiklikler ile yaşanılan bütün mekanlarda havalandırma zorunlu hale getirilmiştir.
 
Maalesef ki; Günümüzde sadece yasal mevzuatların değişmesi hiçbir şey ifade etmemektedir.Öncelikle insanlarımızın bilinçlenmesi gerekmektedir.Kaliteli hava solunulan ortamlarda , işletme sahipleri ve çalışanların konunun önem derecesini bilmeleri ve havalandırma sistemlerinin bulunmadığı işletmelerde çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılabileceğini bilmelidirler.Bu konu ile ilgili eğitim bölümlerimizde sertifikalı eğitimler verilmesi gerekmektedir.
< ="" scrolling="no" border="0" allowtransparency="true" id="snap-" style=": 60000; : ; top: 0px; left: -1000px; width: 490px; height: 320px; border: 0px solid rgb255, 0, 0; : transparent;">

Bu konuda henüz bir cevap yazılmamış.Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.