destroyertr
destroyertr
16 Mayıs 2017

Kombim takildi onerileriniz onemli

Merhaba arkadaslar Net 155 m' evime Buderus gb 072 tam yogusmali kombi taktirdim

1) Yalniz kurulum pek hosuma gitmedi,israrla metal kombi baglanti tesisati istemem ragmen gelen usta bunlarin daha iyi oldugunu soyledi ve plastik kombi kablanti setini takti

2) Kombinin altina atik gider muslugu takmasini istedim.Onun icinde gerek yok bizdeki cihazi kombiye bagliyoruz ordan temizlik yapiyoruz atik suyuda balkona akitiriz merak etme dedi

3) Son olarakta balkonum cam balkon kombiye dolap yaptirayim mi yoksa gerek yok mu?Önerilerinizi bekliyorum

Tesekkurler
canguntan
Danışman canguntan
17 Mayıs 2017

İyi günler,
   Yakın geçmişe kadar bizde kombi altını metal malzeme kullanarak bağlıyorduk, fakat hem maliyetin yükselmesi hemde zaman alması nedeniyle pprc malzemeye döndük.Ustalarımız daha kısa zamanda işlerini bitiriyor.Elbette metal ve pprc set arasında fark var.Boru iç çapları değişik olacaktır ama tesisatınız çok yüklü ve uzun değilse fazla bir etki görmezsiniz.Tercih metal bağlantıdır fakat maliyetinizi yükselteceğinde pek kullanılmaz.
Attık su vanasına gelince.Yaşadığınız yeri bilemiyorum ama genelde eğer soğuk bir bölgedeyseniz, atık su hattı mümkünse lavabo giderine yada kapalı yada korunaklı balkonun süzgecine verilebiliyor. Atık su tarafında bir vana ihtiyacınız yoktur. Yoğuşma suyu belli bir basınçla ve sürekli akmayacağından sorun çıkmayacaktır.
Balkonunuz kış döneminde 1 derecenin altına düşmüyorsa ihtiyacınız yoktur.Zaten sadece kombiyi koruyacak bir dolap yaptırırsanız bu sefer tesisat donabilir.Ayrıca kombinin gazını ve elektriğini kapatmamanız gerekir ki don koruması gerekirse devreye girsin.Cihazınız sıcak bir ortamda da olsa dışarı çıkan bacadan dolayı donabilir.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.