akincibeyi1071
akincibeyi1071
01 Temmuz 2017

Doğalgaz Firması Kurmak...(Alarko Ürünleri ile)

Arkadaşlar Merhaba,

5 senedir enerji sektörü Termik Santral kurulumlarında çalışıyorum, birçok projenin EPC liği yapıp bitirdim.
MMO dan doğalgaz iç tesisat mekanik tesisat asansör yangın ve havalandırma gibi mühendislik yetkilendirme belgeielerini alıp ofis açmayı düşünüyorum.

Öncelikle doğalgaz iç tesisat belgesini alacağım, lakin şu an hali ahzırda bir ekibim yok yetkilendirmem yok, bulunduğum lokasyondaki doğalğaz firması AKSA dır...

Bir binaya A dan Z ye girip tüm projelerini yapıp bitirmek istiyorum, dışardan proje desteği alacağım, internette m2 başına cüzzi miktarda bunalrı çizen firmalar mevcuttur...Bu projeleri çizdirsem bile kimlere onaylatmam gerekiyor...???

Dediğim gibi yeni doğalgazı gelecek birkaç bölge var ve orada firma kuracağım.. İlk etapta doğalgaz iç tesisattan başlayacağım...

Alarkoda çalışmıştım, üst düzey tanıdıkalrım var onalrdan kombi klima ve pompa desteği sağlayacağım..

Değerli geri dönüşlerinizi rica ediyorum lütfen...

Selamlar...


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
01 Temmuz 2017

sevgili  Akıncıbey:
İsteklerini teker teker cevaplayabildiğim kadarıyla cevaplayayım:
1. bulunduğunuz bölge karadeniz ise  ünye kaldı  ve bir kaç bölge daha var mı bilmiyorum. Buralarda iş kurmak için çevre şart  illerde bile çevre gerekiyor. Çünki bir il veya ilçeye gaz gelince düzinelerce gaz  firması açılıp sonra kapanıyorlar. Haliyle yöre halkı da kendisinden yani aynı yöereden olan ustarı tercih etmeleri birinci etmen oluyor. Kendiniz kurmak yerinde yerel bir usta ile ortaklaşa başlamanız sizin açınızdan daha sağlam bir adım olur.
2.internetteki ilanlara pek bence aldırış etmeyin derim. Ne kadar güvenilir olur bilinmez ucuz etin yahnisi yavan olur derler.
3.Preje çizdirirseniz zaten çizen firma hepsini yapmak zorundadır. Proje çiziminden açışına kadar. Anlaşma şartlarına göre değişebilir bu.
4.Sadece kendini Alarko ile kısıtlama başka alternatiflerinde olsun elinde derim. Müşteri ne isterse onlarda elinde olması avantaj sağlar.

Zorlu bir yolun var allah yardımcın olsun diyeyim bunlar ayrıca maliyetli işlerdir. iş yeri kirası  SGK  vergi techizat .... aklına ne gelirse artık.


akincibeyi1071
akincibeyi1071
01 Temmuz 2017

ben Allah rıızası ile yola çıkmak isterim her daim.

Hakkımızda hayırlısı neryse o olsun, özelden mesaj attım size.

Selam ve saygıalrımlaakincibeyi1071
akincibeyi1071
01 Temmuz 2017

Buradan bazı arkadaşlar ustalar varsa beraber de ortak kurabiliriz, helal i haram ı bilen dürüst iş yapacak insanlar tabiki...Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.