Hakan Seçkin
Hakan Seçkin
21 Aralık 2017

Tesisatçıyı Nereye Şikayet Etmeliyim?

Arkadaşlar ben evime doğalgaz tesisatı yaptırdım, yaptırtmaz olsaydım tesisatcı sanırım arada çalışan bir su tesisatçısı herhangi bir yetkili bi firmasıda yok  4 ayda ancak bitirebildi ararsın gelmez, gelir eksik malzeme getirir adam gibi bir ustası yok,  inanın çok pişman oldum. petek tesisatlarında sıkıntım var  15 gün sonra zor bela eve geldi inceledi güya kendinde sıkıntı yokmuş  mış mış  .....

Ben bu kişi hakkında adli olarak  neler yapabilirim konu hakkında konuya vakıf arkadaşların beni yönlendirmesini rica ediyorum.


krcy
krcy
21 Aralık 2017

Hocam 2 kuruş daha uygun söyledi diye böyle kişileri tercih eden maalesef çok müşteri var. Sonuç hep aynı paranızla rezil oluyorsunuz. Elinizde sözleşme vb birşey yoksa şikayetçide olamazsınız. 
merpolis
merpolis
22 Aralık 2017

Şayet işinizi yetkili/sertfikalı bir firmaya yaptırmış olsaydınız mağduriyet durumunda hakkınızı arayabileceğiniz bir çok kapı olacaktı.

Maalesef daha uygun fiyat teklifleri verdikleri için çoğu zaman sizin düştüğünüz yanlışa bir çok tüketici düşebiliyor ve bu tip problemli işleri yine sertifikalı firmalar tamamlıyor.

Sonuçta başta uygun gözüken fiyat daha da kabarıyor, mağduriyet ve stresste cabası oluyor.

Bence zararın neresinden dönülürse kardır. Size önerim çok geçmeden bulunduğunuz şehirdeki sertifikalı firmalardan işi sonuçlandırmalarını isteyin.
Hakan Seçkin
Hakan Seçkin
25 Aralık 2017

merpolis merhabalar konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Tesisatımı yapan kişi adanada faaliyet yürüten bir mühendislik firmasının adını kullanarak iş yapmakta  işin ilginç yanı o mühendislik firmasıda batmış ve kapanmış bana geldiğinde o firmanın adını kullanarak benden işi aldı ama dediğim gibi hep sallamasyon iş yaptı  tesisatı peyderpey bitirdi projeyi başka bir mühendislik firmasına yaptırdı bu süre 4 ayı buldu sonunda doğalgazı kullanmaktayım lakin çok magdur oldum şifaen anlaştığımız paranın yarısını verdim diğer yarısı duruyor evet sözleşme yapmadım bu benim aleyhimde bir konu acaba şimdi sözleşme yapmasını isteyebilirmiyim kendisinden  bilmiyorumda neler yapabilecegimi beni sinir etti paramla rezil oldum. Acaba bu yaptığı tesisatttan ne kadar süre yıl sorumlu bu tesisatçı ????


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.