asesanka
asesanka
10 Şubat 2018

Firma kurulumu

Ağalar beyler sizlere bir konu hakkında fikir sormak istiyorum. Bu konuyla ilgili çokça başlık açılmış fakat güncel değil.

Ben piyasada çalışmış bir mühendisim. Isleri az çok biliyorum. Doğalgaz yeni gelmis nir yere firma açmak istiyorum fakat kafamda bazı deli sorular var.

1. Gideceğim yerde çok altyapım yok sertifikalı ustayı nasıl bulurum bilmiyorum.

2. Çevrem olmadığından tedarikçi tanıdığım da yok suan ikamet ettiğim yerde az cok var ama orda yardımcı olamazlar. Bu işin yolunu yordamini pek bilmiyorum.

3. Toplam da maliyet olarak 60-80 bin arasi bir maliyet hesapladim. Firmasi olan abilerim biraz fikir verebilirse sevinirim yeter yetmez diye. Bunun içinde paftadan kaynak makinesine kadar kattım.

4. En önemlisi bu kadar para yatirmak cevrem olmayan yer için mantıklı mı?

Çok sacma sorular bunlar nasil piyasada çalıştın diyebilirsiniz ama gercekten haftalardır bunları dusunuyorum. Ama kesin kendi işimi kurmaya kararliyim ve bilgi olarak kendime güveniyorum ama sizlerden baska bu meramlarimi anlatacak kimse yok :). Teşekkürler şimdiden


merpolis
merpolis
12 Şubat 2018

Verdiğim link altında firma açmak isteyenler için onlarca güncel başlık bulabilirsiniz. Lütfen arama yapın

https://www.dogalgazprojesi.com/tag/latest?tagID=258

Her yeni firma açmak isteyen buraya yeni konu açsa burası çöplüğe döner.

Site yönetiminin özellikle bu "yeni firma kurmak" konusuna çözüm bulması lazım.

Örneğin ana sayfa da benim paylaştığım link paylaşılabilir.


canguntan
Danışman canguntan
16 Şubat 2018

Eğer iki üç senede bir yer değiştirebilecekseniz yer açın. Gazın geldiği her yerde kısa sürede fiyatların suyu çıkıyor. Bu işe girecekseniz kesinlikle doğalgaz yapacağım diyerek girmeyin. Eleman SSK'sı vergisi yani yükü çok ağır. Bunları iyi hesaplayıp girin. Tabi gideceğiniz yerde malzemecileri bilmeniz kesinlikle önemli bir konu. Maliyet gideceğiniz yere göre değişir. Mesela Kayseri'de dükkan kiraları pahalıyken başka bir yerde daha uygundur. Bu işe girecekseniz kesinlikle doğalgaza bel bağlamayın. Sene içinde para kazanıyorum derken sene sonunda zarar edebilirsiniz ve iki-üç senede bir vergi denetlemesine girersiniz.
dstnonur81
dstnonur81
02 Ağustos 2018

Selamun aleyküm. Makine mühendisiyim izmitte ikamet ediyorum.yetkili firma kurmak için ortalama ne kadar maliyet gerekiyor.ve bu isi en iyi hangi sehirde yapmam gerekiyor ?

MODERATÖRÜN NOTU:
Konu ilgili başlık altına taşındı
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.