Mert Yasar
Mert Yasar
26 Ekim 2018

Doğalgaz iç tesisat ile Endüstriyel tesislerin doğalgaza dönüşümü Kurslari arasinda ki fark nedir. 2sine neden ihtiyaç duyulur?

Endüstriyel tesislerin doğalgaza dönusumu kursun sonunda ic tesisat belgesi verildigi yazdigi icin sormak durumunda kaldim


BEYTULLAH_
BEYTULLAH_
27 Ekim 2018

Kurslar arasında ki fark yapılan işlerin farklı olasında ötürüdür.

1) doğalgaz iç tesisat yönetmeliği gereğince tesisatın basitliği ön planda tutulmuş olup ocak,şofben, kombi gibi ekipmanların düşük tüketimde kullanıldığı baz alınmıştır. Bu verilere dayanarak tesisat uygulamalarına karmaşıklığı önlemek ve hata payını düşürmek amaçlı mühendislere İç tesisat yönetmeliği sunmuştur ve belgeyi bu yüzden istemektedir.

2) Daha karmaşık olan sanayi ve endüstri alanı kapsamında farklı tüketimler olduğu için ev için kalorifer yerleşkesinden tutunda endüstriyel alanda şalomalardan fırınlara yüksek tüketim ve ekipman gerektirdiği için

Endüstriyel ve Büyük Tüketimli Tesislerin Projelendirme ve Uygulama Esasları Mühendis Yeterlilik Belgelendirmesi  olarak ayrı bir yönetmelik altında toplayarak daha karmaşık olan sistem için rahatlık getirmiştir.

Ayrıca mantık ve süre gelen işlemlerin aynı olması yanıltmasın sizi,Endüstriyel planlama ve uygulama alanı bi hayli karışıktır.

İyi Çalışmalar dilerim.


Mert Yasar
Mert Yasar
27 Ekim 2018

Bu kadar özverili sekilde yanitlamissiniz cok tesekkur ediyorum
tam anlamiyla karmasikligi giderdiniz
Kolay gelsin. 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.