Marsx
Marsx
05 Nisan 2019

Popüler Konu : doğalgazda güvenli tasarruf

Evdeki 5 petekten sadece 2 tanesini açık tutuyorum. Basınç çok olacağı için kombi arıza yapar diye duydum. Ben de kombinin 3. kademeyi 2. kademeye aldım. Bu şekilde kullanmak kombiye yine zarar verir mi?


semiyildiz
Danışman semiyildiz
06 Nisan 2019

2 petek calismada extra bir basinc artisi olmaz, ayrica 3 bar emniyet ventili var gerekirse otomatik suyu bosaltir. Herhangi birsey olmaz istedigin gibi kullanabilirsin.


Kemal ÜNLÜ
Kemal ÜNLÜ
06 Nisan 2019

pompanın devrini düşürerek gerekeni yapmışsın


canguntan
Danışman canguntan
08 Nisan 2019

Tek radyatörde olsa can alıcı bir basınç artışı yaşamazsınız. Sadece tesisattaki su ısındığında az miktarda basınç artar. Pompanın devri ile de çok oynamanıza gerek yok.Semi Bey'in dediğine katılıyorum, zaten basınç anormal yükselse emniyet ventili açar.


sinanerdem
sinanerdem
14 Nisan 2019

kombiniz iki petekde çok çabuk kalış hareketi yapar ve bu hareket kart üzerinde bulunan elemanlara zarar verir. Ayrıca bazı kombiler çok az sayıda radyatör açık olduğunda aşırı ısınma arızasına geçebiliyor. En az 3 mtül radyatör çalıştırmanızı tavsiye ederim.


canguntan
Danışman canguntan
15 Nisan 2019

Arkadaşlar kombiler ayarlanan tesisat suyu sıcaklığı geldiğinde dinlenmeye geçeler.Bu durumda devirdaimde söz konusu olmaz. Yani siz 1 m radyatörü ısıttığınız zaman, ayarınız 80'deyse zaten 80'e geldiğinde cihaz dinlenmeye geçeceğinden bir sorun çıkmayacaktır.
Pompaya ait devre kartının çok ısınması için mantıken pompanın sürekli çalışması ve pompaya karşı aşırı direnç olması gerekir. 2003'ten bu yana bu şekilde hiç bir sıkıntı duymamıştım. Bu şekilde çok tesisat yaptırdım ama hiç kart ısınması ya da aşırı ısınma görmedim. Sadece filtre tıkandığında cihaz emniyete geçiyor.
Yalnız şu var. Diyelim evinizde 4 odanız var ve ikisinin radyatörü tamamen kapalı. Bu durumda ısınan odalardan diğer odalara ısı transferi olacaktır. 
Tasarruf istiyorsanız, ısıtmak istemediğiniz odaların radyatör vanalarını önce sonuna kadar kapatın ve bir ya da iki tur açın.Biraz ısınsın. Kombinizide sürekli olarak uygun bir sıcaklıkta ayarlayın. Aç-kapa yapmayın. İnsan vücudu 37 derecedir ki bunu düşünerek ayarınızı yapıp bırakın. Hem ısındığınızı hem de faturanızın düştüğünü göreceksiniz.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.