Tülay Güzel
Tülay Güzel
03 Mayıs 2019

çelik konstrüksiyon hesabı

Merhabalar.. Hazırdaki bir doğalgaz projesi için kombi montaj yerinin uygun olmadığı gerekçesiyle proje tadilat yapılması gerekiyor. ( kombi eninin yaklaşık 55 cm olduğunu varsayarsak 35 cm lik kısmı duvar üzerinde, 20 cm lik kısmı ise boşlukta duruyor. boşlukta kalan kısımda bir ucu yere sabitlenmiş diğer ucu kombi konsolunun altına sabitlenmiş C profil çelik konstrüksiyon mevcut) bunun hesabı ve projede gösterimiyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.. Bu arada zetacad programı kullanıyorum, iyi çalışmalar..


Muhammed Said Karabulut
Muhammed Said Karabulut
03 Mayıs 2019

kombiler genelde 40-45 cm arası enleri. montaj olacak yer 35cm ise tam ortalarsanız sağında solunda 5cm felan açıkta kalır en fazla gaz dağıtım frmasının sorun yapacağını sanmam. illaki bu destek istiyolarsa oda tadilat sebebi değil kombinin yeri bariz değişmeyecekse, uygulamayı yapar tekrardan randevu çekersiniz. illaki tadilat projesi isteniyorsa konsturiksiyonla ilgili zetacad'te bi menü bulunmuyor bildiğim kadarıyla açıklama yazılabilir kombinin sağı veya solu çelik konstrüksiyonla yere sabitlenmiştir gibisinden.


dafidakk
Uzman dafidakk
11 Mayıs 2019

zetacad de solda basit şekiller komutlarını kullanarak detay çizebilir T komutu ile açıklamayı ilgili çizimin üzerinde yapabilirsiniz 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.