canguntan
Danışman canguntan
06 Ocak 2020

Doğalgaz Yetkili Firmaların EPDK'daki değeri sizce nedir?

2003 yılından bu yana EPDK bizim sektörümüzü idare etmekte. Gaz dağıtım firmalarının lisanlarını vermekteler. Biz de yetkimizi bu firmalardan alıyoruz. Çıkan kanunlara bakılırsa gaz dağıtım firmalarının etkisi büyük görünüyor. Biz yetkili firmaların sizce EPDK gözündeki değeri nedir merak ettim?


Kemal ÜNLÜ
Uzman Kemal ÜNLÜ
06 Ocak 2020

Gaz dağıtım şirketinin taşeronu


edremit
edremit
07 Ocak 2020

Doğalgaz arzında işin bütün zorluğuna biz katlanıyor olmamıza rağmen hakettiğimiz ilgiyi göremiyor hatta itilip kakılıyoruz. Bunun sebebini bence yine kendimizde aramalıyız. Duyduğum kadarıyla Ankara'daki firmalar birlik olup gaz dağıtım şirketine baskı kurabiliyormuş. Bir elin nesi var iki elin sesi var...


canguntan
Danışman canguntan
30 Ocak 2020

Doğalgaz yetkili firmalar biribiri ile rekabet ederken, gaz dağıtım firmaları Gazbir sayesinde bir araya gelip kanun bile çıkarttırabiliyorlar. Hatta ansızın değişiklik yapabiliyorlar. 
En son EPDK şartnamesinde sayaç montajını Gaz dağıtım firmaları yapar ibaresini sayaç iç tesisatın bir parçasıdır ve montajını yetkili firmalar yapar ve tabi montaj malzemelerini de vermeyecek şekilde değiştirdiler. 




Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.