Reddit
Reddit
10 ay önce

Firma mühendisi olmadan doğalgaz açılabilir mi?

Çoğu yerde bu böyle işliyor  mühendis olmadan doğalgaz açılabiliyor. Bununla ilgili bir şartname vs. Var mı? Mühendis olmadan doğalgaz açılabilir mi?
Şartnamede net bir şey göremedim.


Kemal ÜNLÜ
Kemal ÜNLÜ
10 ay önce

Mevzuatta nerede yazıyor bende bilmiyorum ama gaz açma esnasında imzaladığımız uygunluk belgesinde "Proje Sorumlusu Mühendis" ifadesi geçer.


canguntan
Danışman canguntan
10 ay önce

Mevzuata göre gaz açımı sırasında yetkili firma mühendisi, Gaz Dağıtım Şirketi Gaz Açma memuru ve müşteri olmak zorunda.Bir dönem buna servis te dahildi. Tabi mühendisin gaz açımı esnasında olup olmaması Gaz Dağıtım şirketinin insafına kalmış.


lecealex
Uzman lecealex
10 ay önce

eğer firmanın mühendisi nin bir sorunu var ise sağlık vs. gibi veya mühendis ayrılmışsa firma sahibinin katılımıyla mevcut gazlarını açabiliyor. ama mühendis ayrılmış ise proje gönderimi olmuyor


Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
10 ay önce

Benim bulumduğum bölgede  hastalık, önemli bir işin varsa  veya randevu çakışması durumda kesinlikle izin vermiyorlar. Olması gerekende budur. Herhangibir sıkıntı olduğunda orada hazır bulunması gazın açılması açısından da faydalı olur.


canguntan
Danışman canguntan
10 ay önce

Mevzuatta yetkili firma mühendisi diye ibare vardır. Firma adına bir yetkilinin olup olmaması gaz dağıtım firmanızın insiyatifine bağlı.Mağduriyet olmaması açısından düşünülmüş olabilir. Firma mühendisi işten ayrıldığı anda firmanın yetkisi durur yeni proje gönderemez v.b.Doğrusu bu tabi ama insanlarında mağduriyeti söz konusu olabiliyor.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.