haliltr
haliltr
16 Şubat 2021

BAŞKENTGAZ BACA HESABI

ARKADAŞLAR MERHABA ANKARADA YETKİLİ BİR FİRMADA PORJE ÇİZİYORUM. MÜSTAKİL Bİ EVİN CİHAZ ODASINDAN(-1.KAT) ÇATIYA KADAR BACA ŞAFTIN İÇİNDEN ÇIKTI BAŞKENTGAZ BENDEN BACA HESABI İSTEDİ KONUYA HAKİM OLAN BİRİSİ YARDIMCI OLABİLİRMİ ?


Mehmet58
Mehmet58
18 Şubat 2021

Hermetik kombi dikey baca mı yoksa bacalı kombi çelik baca mı 


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
18 Şubat 2021

İyi de onu öyle neden yaptın ki.  Bende de aynı sıkıntı oldu  ben bacayı dırek catıdan verdım. dikey baca seti ile. Valla onun hesabını da bilmiyorum. Ancak baca yapan firmalar ile irtibata gecersen yardımcı olurlar sanırım.


canguntan
Danışman canguntan
22 Şubat 2021

Bacanız hermetikse bacanızı da projelendirin. Yani cihazı ve bacayı çizip, kaç dirsek kaç m uzatma kullanacaksanız bunu projede gösterin ve cihazın üretici firmasından imza kaşe alın. Her cihazın baca için kullanabileceği belli bir metraj vardır.Cihazı üreten sizin belirlediğiniz metraj uygunsa onay verecektir.Bu evrakı Bakentgaz'a proje ile teslim edin.
Yok eğer çelik baca yapıldıysa normalde bacacı seviye 3 ve 4 belgesi olan baca firmasının mühendisi size bir baca projesi verir.Hesabı ve bacanın gerekli çizimi bu projede belirtilir.Bunu da Başkentgaz'a vermelisiniz?
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.