bahdroztrk
bahdroztrk
11 Mayıs 2021

Kolon dükkan debisi

merhaba Bi sorum olucaktı size.12 daire 3 dükkanlık Bi kolon projem var. 2 dükkan ısınma amaçlı kullanıcak bir dükkan ticari amaçlı dönerci dükkanı. Kolon projesini hazırlarken dönerci dükkanına gidecek derbiyi ve çapı belirlerken neye dikkat etmem gerekiyor. 3. 5 m3/h debi dönerci için yeterli olur mu nasıl Bi yol izlemeliyim


Kemal ÜNLÜ
Uzman Kemal ÜNLÜ
11 Mayıs 2021

İleride ticari amaçlı kullanıcak dükkanın tam tüketimini bilmeniz gerekiyor. Bunun için hangi cihazlarda doğalgaz kullanacakmış dükkan sahibinden öğrenin. Bu tüketime göre kolon tesisatınızın çap tayinini ve dükkan için bırakacağınız branşmanı belirlemelisiniz.


canguntan
Danışman canguntan
12 Mayıs 2021

Kayseri'de tüm dükkanlar için artık 3,5 yerine 5 m3/h. alınması ve dükkanlara giden tesisatın 300 mbar olması zorunlu.Bu şekilde dönerci v.b. pek sorun çıkmıyor.Bu konuda yerel doğalgaz dağıtım firmasının görüşünü almanızı tavsiye ederim.Tabi eğer dükkanlarda neler kullanılacağını biliyorsanız ona göre hesaplamanız gerekir.Dönerci v.b. üretim amaçlı olduğundan debiyi hesaplarken dönercideki tüm cihazların toplam debisini almanız gerekiyor.Yani eş zaman faktörü 1 olacak.


Mehmet58
Mehmet58
12 Mayıs 2021

Her bir dükkan için 5 m3 bırakmalısınız.


YASİN34
YASİN34
17 Mayıs 2021

tüm  dükkanlar için 300 mbar braşman bırakın ileride dükkanların tümü ticariye çevrilirse kolon hattında herhangi bir değişiklik olmasın ve buna sebebiyet vermesin ticari olmayan veya ticari olan dükkanlar kendileri için regülatör grubu kurar ona göre tesisat çekilir. İyi çalışmalar..
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

dogalgazfirmalari.com