Klm
Klm
07 Mart 2022

Mühendisler İçin İlk Gaz Açımı Tesisat Kontrol Süreci

Yarın gaz açma randevum var ama nasıl açılıyor gidince ne yapmam gerekiyor nasıl davranmam gerekiyor tam olarak bu süreci birisi anlatabilir mi?


Teknik Isı Mühendislik
Uzman Teknik Isı Mühendislik
08 Mart 2022

Dağıtım şirketi mühendisi sizi yönlendirir zaten. Eksikler giderildi ise yapacağınız tek şey test almak ve imza atmak. Eksikler ya da kaçak varsa zaten bunu ustalarınıza bildireceksiniz. Onlar şu an şartnameyi sizden iyi biliyorlar.


canguntan
Danışman canguntan
08 Mart 2022

Yanınıza U manometrenizi almayı unutmayın.HEr ihtimale karşı bir boru anahtarı v.b. de olsun.Gaz açan memur arkadaş size yardımcı olur.


İBRAHİM ÖZÇELİK
İBRAHİM ÖZÇELİK
14 Mart 2022

ilk gaz açımı size deneyim katar her türlü siz gidin . açılmaz zaten kolay kolay :)


Muhen
Muhen
02 Ekim 2022

Herkese iyi akşamlar. İlk proje işimi yaptım ilk kez gaz açımı yaptıracağım. Gaz aciminda isleyis nasıl gelen mühendis nelere dikkat eder, hangi durumlarda gaz açımı yapmaz deneyimlerinizi paylasir misinizModeratörün Notu:
Konu ilgili başlık altına taşındı.Klm
Klm
03 Ekim 2022

Merhaba, gaz açımında gaz dağıtım firmasının mühendisi gelir. Testi kontrol eder sonra daireye girip tesisatın projeyle uyumlu olup olmadığına bakar. Şartnameye göre işte bacaya bakar, menfez var mı yok mu onu kontrol eder ya da işte mimariyi kontrol edenler oluyor. Sonrasında mühendisin getirdiği uygunluk belgeleri oluyor. Cihaz markalarını yazıyorsun, imza atıyorsun açılıyor bu kadar.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.