tazemüh
tazemüh
9 ay önce

YENİ BAŞLAYACAK BİRİNE ACİL YARDIM

 Merhaba bir firma kurduk fakat daha proje gönderimi yapmadım hiç .Birkaç konuda yardıma ihtiyacım var.

* Aksanın verdiği müşteri abone kağıtlarından tüketim numarası ile proje bilgilerini girdiğim zaman "Abone No" boş kalıyor. Abone kağıdının 3. sayfasındaki referans no yu girdiğim zaman abone bulunamadı diyor. Bu normal mi? (Tüketim numarası ile müşteri bilgileri çıkıyor)

* Müşteri sözleşmesi için zetacad'in kendi müşteri sözleşmesini mi kullanıyorsunuz. aksaya sorduğumda örnek şablonumuz yok dediler. Müşteri sözleşmesini çıktı alıp imzalatmak ve daha sonra taratıp göndermek mi gerekli yoksa imzalatmadan gönderim yapabilir miyim? 

* Projelerde boru uzunlukları ve kot yükseklikleri bire bir olmak zorunda mı? Mesela kat yüksekliği 3 m seçili dairede 240cm seviyelerinde hattı çizip gönderdim, usta tavana yakın yapsa bir sorun çıkar mı (Tavan 270cm civarı )? 

* Kullanılan servis kutusu S700 ve benim projede S200 olarak göndersem sorun olur mu? 

*Zetacad'de ocak için herhangi bir marka yazmamda sorun olabilir mi, mesela markasız bir ocak için arçelik yazmam gibi

* Zetacad de merkezi sistem ve kombi modeli sekmeleri aktif değil benim. Kombi modelsiz uyarı alıyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkürler şimdiden

 

 


miendiz
miendiz
9 ay önce

1) abone no tesisat no veya sözleşme no diye olabilir. abone kağıdında yazar. öncelikle bina id girmelisiniz.

2) müşteri sözleşmeleri aksanın istediği şekilde olmalı vermeleri lazım. hem siz imzalayacaksınız hem de müşteri. taratıp projeyle birlikte teslim edeceksiniz.

3) boru uzunlukları birebir aynı olmak zorunda değil fakat küçük olmamalı. dirsekler eksiksiz olmalı. kat yükseklikleri de hemen hemen aynı olmalı. not: kritik yüksek olduğunda borularda titreşim ve ses gibi sorunlara neden oluyor dikkat edin.

4) servis kutusu s700 ise s700 olarak çizin. bazen s300 ve ya ces200 olabiliyor.

5) gaz açım mühendislerine/teknikerlerine sorun. bazı bölgelerde marka istemiyorlar.

6) kombi modeli girmek zorundasınız. zetacad'i güncelleyin. son güncellemeden sonra gazmerle uyumlu bir şekilde cihzaların kapasiteleri otomatik giriliyor.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.