csumen
csumen
2 ay önce

BACA SIZDIRMAZLIK/UYGUNLUK RAPORU

Sitemize, Doğal Gazla Merkezi Isınma Sistemi kuruldu. Baca, bina dışına monte edildi. Bacayı yapan firmanın, Isınma Sistemini kuran firmadan alacağı varmış. Alacağımı almadan sızdırmazlık raporu vermem diyor. Sızdırmazlık raporunu mutlaka bacayı yapandan mı almak zorundayız? Bu işle uğraşan firmalar yok mu? Raporu başka birinden alabilirmiyiz?


canguntan
Danışman canguntan
2 ay önce

Baca raporunu Makine Mühendisleri Odasın'dan da alabilirsiniz. Mutlaka bacayı yapan firma vermek zorunda değil. Bacacı firma sadece baca projesini sizin doğalgaz tesisat projesi ile birlikte Gaz Dağıtım firmasına vermek zorundadır. 
Konu ile ilgili detaylı bilgi için MMO ile görüşün.


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
2 ay önce

Baca firmasına yazık kardeşim. Adamın alacağı varsa gitsin alsın. Siz de parayı vermeyin verdiyseniz gidin gaz dağıtım şirketine şikayette bulunun ki firma bacacının parasını versin. Olur mu öyle şey adam bacayı yapacak parasını vermeyeceksin. 


canguntan
Danışman canguntan
2 ay önce

Sorun bacanın halen iç tesisatın bir parçası olarak görülmesinde. Bacayı iç tesisattan ayırmayı düşünüyorlar ama hala gerçekleşmedi. Gaz dağıtım firması bu gibi durumlarda direk mahkemeleri işaret ediyor. Kanunen her şartta müşteri gaz konusunda mağdur edilemez diyor. Basiretli bir tüccar...... lafına dönüyor.
Rapor için MMO'ya da başvurabilirsiniz.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.