doğalgaz firması

kolon hattında ters redüksiyon kullanılmış hatası alıyorum

kolon hattında ters redüksiyon (artan çap : DN80) kullanılmış . HATASI ALIYORUM ÇÖZÜM BİLEN VAR MI ACABA?


canguntan
Danışman canguntan
2 ay önce

Hatanın üstünü tıklayın ve hatanın olduğu yere zetacad sizi götürsün. Normalde çap büyükten küçüğe doğru gider. Bir kontrol edin mesela önce DN50 hat götürüp sonra hattı DN80'e çıkarttıysanız böyle hatalar alırsınız. Bir inceleyin0 bazı durumlarda bu hata önemli olmayabiliyor.


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
2 ay önce

Ters redüksüyon normalde bir hata değildir. boru çapında AKV vanasında  21/2 çaptan 2'' çapa düştüktük sonra tekrar 21/2 geçişte siyah bir hata verir. Yazdığım şekilde olacak. 3'' çaptan düşüşlerde olmuyor sadece 21/2 boru çaplarında oluyor. AKSAGAZ için geçerli bu dediklerim.


doğalgaz firması
doğalgaz firması
2 ay önce

Teşekür ederim, aldığım hata kırmızı olduğu için projeyi gönderemiyorum, hat DN80 başloıyor , akv den önce DN65 e düşüyorum daha sonra deprem vanasından sonra DN80 e yükseliyorum ve bu hatayı alıyorum çözümü nedir acaba? daha önce de böyle hatalar alıyordum fakat siyah ahata oluyordu ve projemi gönderebiliyordum?


doğalgaz firması
doğalgaz firması
2 ay önce

Teşekür ederim, aldığım hata kırmızı olduğu için projeyi gönderemiyorum, hat DN80 başloıyor , akv den önce DN65 e düşüyorum daha sonra deprem vanasından sonra DN80 e yükseliyorum ve bu hatayı alıyorum çözümü nedir acaba? daha önce de böyle hatalar alıyordum fakat siyah ahata oluyordu ve projemi gönderebiliyordum


canguntan
Danışman canguntan
2 ay önce

Normalde artık çapı sadece regülatör çıkışında büyütebilirsiniz. Yani 1" başlayıp bir yerde 2"'e çıkamazsınız. Normali 2" ten 1"'e geçmektir. BAzı Gaz Dağıtım firmaları belki izin veriyordur.Ama normalde büyükten küçüğe geçmeniz gerekiyor. 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.