Asur
Uzman Asur
26 Haziran 2007

İzmirgaz Şartnamesine Göre Örnek Kolon Projesi

Aşağıda İzmirgaz şartnamesine göre çizilmiş doğalgaz kolon tesisatı ve buna bağlı daire içi gaz tesisatı projesini bulabilirsiniz. İncelediğim kadarı ile kapak ve dosya evrakları haricinde hiç bir fark yok. Kombinin açık alanda muhafaza edilmemiş olması dikkatimi çekti izmirli arkadaşlarımız bunun bir eksikmi yoksa uygulamamı olduğunu belirtirlerse sevinirim  Resimleri üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz.Moderatörün Notu:

Resim bağlantıları kırık olduğundan silinmiştir.

 


tilsim988
tilsim988
27 Haziran 2007

Hayır emre bu projede gösterılmıyor gaz açımı sırasında kapalı kutu içerisinde olma zorunlulugu war ama kapalı balkon ise bu geçerli değil kolay gelsın.
toggy
toggy
27 Haziran 2007

doğalgaz sözleşme bedeli tam olarak neyin ücreti oluyor. abone bu parayı kimle şözleşme yaptığında veriyor.


zilif
zilif
27 Haziran 2007

toggy yazdı:
doğalgaz sözleşme bedeli tam olarak neyin ücreti oluyor. abone bu parayı kimle şözleşme yaptığında veriyor.


mesajınızın konuyla bir ilgisi yok. lütfen konu çerçevesinde mesaj atınız.\r

kolay gelsin


toggy
toggy
27 Haziran 2007

633x888 82kb lık resimde malzeme listesi var ya onun hemen altında bi liste daha var o listede doğalgaz sözleşme bedeli olarak 1200 ytl olarak yazılmış.

bunun izmirgaza verilen sözleşme bedeli olduğunu sanmıyorum bu kadar yüksek olamaz.

firmanın aboneden tesisat için talep ettiği ücret mi dir acaba kombi hariç.

ya da neyin sözleşme ücretidir.

onu merak etmiştim.tahminimce de konuyla baya bi ilgisi var...
CAYMAC
CAYMAC
27 Haziran 2007

Tahmin ettiğim kadarıyla bu proje eski onaylanmıs bir proje şu an kullanılan formatı DETAY_bitti.zip şeklinde.artı bildiğim kadarıyla zetacadin hesap tablosuyla yapılmıs emrenın verdiği proje ama bunu izmirgaz kabul etmiyor
zilif
zilif
27 Haziran 2007

TOGGY haklısınız ben fazla incelememiştim .konuyla alakası elbetde var.\r
\r
siz istanbulda sözleşme bedeli olarak ne kadarlık bi sözleşme yapıyorsunuz bilmiyorum ama biz çanakkalede 500 ytl lik bi sözleşme yapıyoruz.bunun içinde kombi yok.bu sadece tesisat bedelidir.sigorta için gerekli.izmirde bunun bedeli bu prj bazında bakınca 600 ytl oluyor.\r
\rCAYMAC
CAYMAC
27 Haziran 2007

doğal gaz sözleşme bedeli olan miktar:İç tesisat için 450 500 ytl civarında kolon içinse apartmanla sözleşme yaptığınızda ne kadar ücret gösterdiğiseniz o.zaten sözleşmenin bir nüshasını İZMİRGAZA veriyorsunuz.

iyi calışmalar
cokoslovakya
cokoslovakya
27 Haziran 2007

  sözleşme ile ilgili hiç bir zorunluluk yokki .istediğimiz kadar sallayabiliriz.yeterki poliçe ile tutarlı olsun yeterli.Kombi dolabına gelince gaz kontrol mühendisinin gözünden kaçmıştır sanırım.
cokoslovakya
cokoslovakya
27 Haziran 2007

 

  mrb lar açıkçası ilk başta baktığımda benim çizdiğim projeye benzettim ve hakeza ben çizmiştim onu 4 ay önce .Kombi bulunduğu mahalde kapalı dır.Yalnızca alalacele çizdiğim için kombi mahalini açık belirtmişimdir.dediğiniz gibi projeyi ilk önce zetacadte çizdim ondan sonra autocad e aktarıp gönderdim ve ilk göndermemde onaylanmıştı.ikincisi zetacad te çizilip te autocade aktarıldıktan sonra onaylatılması izmirgaz tarafından kabul edilir.Ama  benim anlamadığım projeyi internete yayınlatmadığım ve kimseye göndermediğim halde nasıl olurda İstanbul da çalışan biri tarafından proje yayınlatılıyor anlamadım açıkçası .Acaba nasıl bulduğunuzu söylerseniz sevinirim.
CAYMAC
CAYMAC
27 Haziran 2007

ZETACADDEN HESABI BENIM BILDIGIM IZMIRGAZ KABUL ETMIYOR.MİMARİYİ VE TESİSATI CİZEBİLİRSİN AMA HESAP KISMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMAN GEREBİLİR.YANLIŞ IM VARSA ZETACADDEN CİZİP ONAYLATAN ARKADASLAR UYARIN.AMA ŞOYLE BIR SEY DUYMUSTUM İZMİR FORMATI VARMIS GALİBA ONU YUKLEYINCE OLUYORMUS.DOĞRU MUDUR?
cokoslovakya
cokoslovakya
27 Haziran 2007

 

Zetacad te çizip te onaylatığım en az 30 proje var.gaz aynı, boru aynı,vana aynı  hesap neden aynı olmasınki.yeterki izmirgazın formatına uyduralım?
schah
schah
09 Ağustos 2011

tablodaki gaz debileri nasıl belirleniyor? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.