yozbek
yozbek
13 Nisan 2008

regülatör yardımı

bir lokantaya G-6 doğalgaz sayacı taktık.Regülatör 50 mbar'a ayarlanmış durumda.Tesisattan ıslık sesi şeklinde çok fazla ses geliyor.bunun sebebi nedir? ne yapılabilir?


Bartrobel34
Danışman Bartrobel34
13 Nisan 2008

Gaz tesisatlarindaki yuksek sesin nedeni tesisat icinde dolasan gaz hizinin limitlerin uzerine cikmasindandir.Simdi bu tesisatta gaz acildigina gore boru caplarinda sorun yoktur.Sorun uygulamadadir.Oncelikle sayac giris cikislarini kontrol edin.Muhtemel olarak sayac baglantilari dahil olmak uzere bir noktada kesiit daralmasi var.Sayactan kaynaklanip kaynaklanmadigini anlamak icin yedek bir sayac monte ederek ses hizinin ayni olup olmadigina baki.Zira yedek sayac ile denemede ses duserse sorun sayac ta demektir.Dusmez ise sorun tesisttadir.ozellikle dirsek kaynaklarinda sorun olabilir.kaynakci kalifiye degilse kok boru icinde sakal yapmistir.Zaten bu noktadan sonra Allah yardimciniz olsun.

Selamlar
yozbek
yozbek
14 Nisan 2008

ilgilendiğiniz için teşekkürler;
basıncı düşürünce ses gidiyor galiba.Yalnız, bu sefer müşterinin istediği kadar gaz gelmiyor.
birde kolondan 1" olarak kaynakla ayrılma yapılmış, sayaçtan çıkış 1 1/4" yapılmış durumda. bu doğru birşey mi? 1", g-6 sayaçlı bir sistem için  yeterli mi? son olarak, bükülebilen parça sayaç çıkışına değil girişine bağlanmış durumda, birşey farkeder mi?Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.