Konu: RONTGEN CEKIMI

Ahmetsaid
Ahmetsaid
16 Ocak 2015

arkadaşlar benim sorum kaynak filim izometrisi nasıl çizilir. numara neye göre verilir. %25 lik nereler çekilir. çok acil yardım.


cycloneboy
cycloneboy
19 Ocak 2015

Ahmetsaid yazdı:
arkadaşlar benim sorum kaynak filim izometrisi nasıl çizilir. numara neye göre verilir. %25 lik nereler çekilir. çok acil yardım.

Merhaba
Endüstriyel projelerinde bina dış alanında bulunan boru hattı kaynaklarının %25i (ama müşavir firmanla konuşman yarayarlı olacaktır.)  , tesis içinde bulunan kaynakların ise %100 ü radyografik muayeneye tabi tutulur.
Gazı hangi gaz dağıtım şirketi sağlıyorsa onun teknik şartnamesine incelemende faydalı olur. 

Kaynaklar radyografik muayene tabi tutulurken numara verilir. Verilen numaraları Kaynak izometrisinde aynı şekilde belirtmen gerekir.
Örnek dış alanda DW1 ,DW2, vb... numara verilebilirken , İç alandakileride İW1 , İW2 gibi numaralar verelebilir. 
Yada W1 ,W2 ....gibi İç alan yada dış alan farketmeden %100 radyografik muayeneler  için numaralar verilebilir.

Raporlar eline ulaştığı zaman hangi şekilde yazılmışsa o şekilde Notasyonlu kaynak izometrisinde belirtirsin.
İsmail20
İsmail20
18 Mart 2018

Merhaba 

bende bu işi öğrenmek istiyorum. Ama sıfır bilgim var. Yardımcı olacak birini arıyorum. İsmaildnzl_20@hotmail.com mail adresim 
muratt2501
muratt2501
02 Ağustos 2019

S. A kolay gelsin. Rusya'da bir iş var bu film çekme işiymiş tam olarak sizin bahsettiğiniz iş. Gitmeye karar verdim ama işi bilmiyorum işi orda öğretrcrklermiş aylık 1600 dolar birde mesai varmış sizce bu işe gitmelimiyim. Her türlü önlemi aldığımızda sağlık acısından herhangi bir sıkıntı olur mu biraz bilgilendirebilir misiniz? 


bayweldd
bayweldd
2 hafta önce

Selaminaleykum hayirli cumalar.

Mubarek vakitte gordum yorumlarinizi. Ben 6 senelik kaynakciyim aegon gaz alti elektrot hepsini yapiyorum. Atolyemizde fason is olarak ama.buyuk tesislerden os geldiginde.filmli kaynak istiyorlar paslanmaz 2mm 3mm gibi 
Bununla ilgili bir kursa gidebilirmiyim kendi kendimi egitmekden daha kisa surucegini dusunuyorum. O tur yerlerde sinava girdigime dair argon kaynak sertifikasi yada ehliyeti nasil alabiliriz nerden yardimci olursanz sevinirim

Hayirli gunler 

Iletisim 
05077841127
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

Benzer Konular
dogalgazfirmalari.com