marlo
Supervisor marlo
29 Haziran 2006

AUTOCAD 2007 OBJECT SNAP SORUNU

Selam arkadaşlar bilgisayara autocad 2007 yüklemiştim.program sağolsun sorunsuz çalışıyor.programı ilk kullandığımda en çok kullandığım özelliği bulamadım. diğer autocad versiyonlarında osnap komutuyla beraber gelen hayali çizgi 2007 de bulamadım. mutlaka vardır ama nerede ve ne şekilde yapılacağını bulamadım.

iki çizgi çizdik üçüncü çizgiyi alltaki çzigisinin karşısına getiren yani hayali çizgi veren komutu nasıl çıkaracağız. yardım ederseniz çok seviniim.


Asur
Supervisor Asur
29 Haziran 2006

öncelikle F11 tuşu ile Object Snap Tracking i aktif hale getirmelisinn

Şeklimizi olurturuyoruz


Şeklimizin üzerinde herhangi bir yerden snap yardımı ile track oluşturmak istediğimiz nokayı seçiyoruz (tıklamıyoruz sadece o noktada bekletiyoruz )

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi trackimiz belirecektir.

 
marlo
Supervisor marlo
29 Haziran 2006

dün akşam bütün denemediğim yol kalmadı. senin dediğin gibide defalrca denedim ama fayda etmedi.

bu şekilde çok çiizm yapıyordum.dediğin gibi üçüncü nokta için tıklamıyorum. 1 saniye kadar bekliyip hayali çizgi oluşuyordu. autocadin tüm versiyonlarında line komutuyla beraber gelşiyordu ama 2007 de neden böyle oldu anlamadım.

akşam tekrar senin dediğin gibi deneyeceğim.yardımın için saol.
marlo
Supervisor marlo
30 Haziran 2006

akşam denedim buldum ama nasıl yaptım bilmiyorum. autocad 2002 yükledim ve ondaki object snap ayarlamalarını birebir 2007 de yaptım oldu. diğer versiyonlarındaki gibi line komutuyla beraber gelmemesi gerçekten üzdü beni.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.