13 Ocak 2011

ses ypan termostatik vanalar

vanaın içinde hava sıkışmış ise ses yapabilir. bunun dışında vanalar bozuk olabilir.  tavsiyem vanalardan birinin kafasını söküp takmak ses kesilmediyse vanaları degiştirmektir.


07 Haziran 2011

vana bozuk olamaya bilir , kombiden veya pompadan gelen basınç yüksek olduğundan termostatik salmastrayı titreşime geçiriyor olabilir. mevcut basıncı düşürmeyi deneyin , basıncın kombiye rahat dönüşünü sağlayın .


08 Haziran 2011

BİLMAK A KATILIYORUM..AYNI HATTA BAĞLI DİĞER VANALARA DA İ BAKARMISIN AYNI SORUN VAR MI


08 Haziran 2011

\r
bir etken de "debi ayarı kısık olabilir"


08 Haziran 2011

çeşmemi bu gelen basınçtan bahsediyorsunuz. giden basınç gelen basınç farkı mevzubahis değilmi?


08 Haziran 2011

ortada bi soru olmadığı için herkes kendine göre bi yorum yapmış...kombilerde bu sorun nadir görülsede, sıklıkla merkezi sistemlerde karşılaşılmaktadır. ayarlanan oda sıcaklıklarına gelen termostatik vanalar kapandıkça, pompanın Hm değeri artar. Tabi basınç arttıkça vanalarda,dirseklerse  ses şikayetleri başlar.. hatta Hm değerinin yükselmesinden dolayı,termostatik vanalar karşı basıncı yenemez ve termostatı kapatamaz...Bu yüzden termostatik vanalar seçilirken kaç barda kapattığınında bilinmesi gerekir bu bilgi imalatçılardan öğrenebilirsiniz... Sorunun çözümü ise tesisatın girişine balans vanası atılmalıdr..eğer kolonlu bir merkezi sistem ise her kolonun altına kosva vanalardan sonra atılırsa ses ve kapatmama sorunları ortadan kalkar.Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.