19 Eylül 2011

deprem vanası kaç volt

arkadaşlar  deprem vanası kullanacağım ama mekanik mi yoksa deprem cihazıyla irtibatlı ex-proof mu kullanmalıyım ve bu 12 v,24 v mi, yoksa 230 volt mu olmalı bu vana neye göre seçiliyor.

saygılar..


19 Eylül 2011

DN32, DN40, DN50, DN65 ÇAPLARDA MEKANİK DEPREM CİHAZI KULLANABİLİRSİN MALİYETİ DAHA DÜŞÜKTÜR. (DN65 FLANŞLI OLUYOR FRS MARKADIR.) DİĞER ÇAPLARDA SENSÖRLÜ KULLANMAN GEREKİR.
19 Eylül 2011

tamam hocam teşekkürederim.bunun bir tablosu veya şartnamesi varmıdır.


19 Eylül 2011

Sizin tercihinize kalmış. Mekanik deprem vanaları 1 1/4", 1 1/2" ve 2" 'tır. Bu çaplarda kullanabilirsiniz. Deprem cihazları ise 12V 'tur. Cihazla kullanılacak solenoid vananın bobininin değiştirilmesi gerekir. 


19 Eylül 2011

üstad Deprem Algılama cihazları genelde 12V-24v dc akım ile çalışır.(Sismik kırmızı renkli cihazlar).

Buna göre selenoidin bobini de 12v-24v aralıgı olması lazımdır.Sistemin düzgün çalışabilmesi için.

End .Tesislerde LNG tesisatları için bu konuda Aygaz şu şartnameyi hazırlamıştır ;

Tüm tesisatlarda selenoid vana ve gaz alarm dedektörleri montajı yapılacaktır.Gaz Alarm sisteminde kullanılacak olan tüm malzemeler TSE ve CE belgeli malzeme olacaktır.Devreye alma işleminden önce sistem test edilecek, ve uygunsuz durumlarda sisteme gaz verilmeyecektir.Kazan dairelerinde ve ısı merkezlerinde ex-poof gaz alarm cihazları ve panolar kullanılacaktır.Proses hattı ile  mutfak hattının ayrı olarak devam ettiği tesisatlarda selenoid vanalar normalde kapalı(NC) özellikte seçilecektir.Proses hattı ile mutfak  hattının aynı hattan beslendiği durumlarda mutfak hattının ayrıldığı noktaya ayrıca bir selenoid vana konulacak ve bu vana ups ile irtibatlandırılacaktır. Selenoid vanalar by-passsız olarak kesinlile  bina dışına ve sensörlere mümkün olduğunca yakın ve kolay ulaşabilir yerlere monte edilecektir.Eğer selenoid vana tank sahasına15mt'den daha yakına gelecek şekikde projelendirilmek zorunda kalınırsa bobinin 12-24v aralığında çalışan tip olması gerekmektedir.
19 Eylül 2011

teşekkürler hocam.


19 Eylül 2011

Standartı 12 volttur ...Akü sisteminden beslendiği için

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.