30 Aralık 2011

Asmatavan ve duvar arasından boru geçermi

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlar ekte resmi bulunan iç tesisat boru geçişini resimde olduğu gibi geçmemizde bir sakınca varmıdır.asma tavan ile duvar arasından sadece altı açık olacak şekilde boruyu geçebilirmiyiz.


30 Aralık 2011

İstanbul için bir sorun teşkil etmez.


31 Aralık 2011

Teknik şartnamede verilen ölçülere uymak koşu ile sorun teşkil etmez
01 Ocak 2012

Adana-Mersin'de Aksagaz , tenik şartname spect.lerine bakıyor.Ona göre değerlendiriyor.


01 Ocak 2012

asma tavan arasından geçmesinde bir sıkıntı yok, yalnız yapman gereken doğlagaz borusu boyunca gaz (gaz sızıntısında) sıkışmasını engelliyici havalandırma için bir çözüm üretmen gerekli.


02 Ocak 2012

Sonradan kapatılmayacaksa hiç bir mahsuru olmaz. Doğalgaz borusunu kontrolden geçirdikten sonra asma tavan,alçıpan vs. ile kapatılacak gibi görünüyor. Proje üzerinde bu durumla ilgili kısa bir açıklama  yapılır, gerekirse ufak bir detay çizilir,  istenirse fotoğrafı çekilir proje mühendisiyle görüşülür.  Geçirilecek kısmın mümkün olduğunca az kaynak ve ek parça ile geçirilmesini isterler. Perfore asma tavan kullanılarak  veya havalandırma menfezi bırakılarak , ya da havalandırmalı kanal kullanılarak , hattın geçtiği mahalin niteliğine göre (ilave ventilasyon, gaz alarm cihazı gibi) değişik durumlar olduğu için kararı proje mühendisiyle görüşmeden sonraya bırakmak faydalı olur.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.