dkmmehmet
dkmmehmet

Kayıt Tarihi : 14 Aralık 2012
Son Ziyaret : 09 Eylül 2015
KAHRAMANMARAŞ

takip et mesaj

Yazmış Olduğu Cevaplar


Konu: Refülatör debisi

dkmmehmet
dkmmehmet
09 Eylül 2015

Kombi ocak şeklinde 4 daire ve çoklu 3 dükkan tüketim branşmanı var yani toplam da 7 branşman ve 3.5x7=24,5 m3/h yapıyor biz 25 m3/h ve 21mbar özellikte regülatör taktık. Servis kutusu CE300 yer tipi servis kutusu çıkış çapı Dn32. ayrıca sadece 2 daire gaz kullanacak rahat bir 15 yıl diğer dükkan ve daireler gaz kullanmayacak diyor müşteri(tabi bu söylem bizi sinir ediyor çünkü kullanmayacağım diye bir tabir yoktur:D).

Özellikler yukarıdaki gibi;

şimdi müşteri diyor ki ben sadece 2 dairede gaz kullanacağım niye bu kadar büyük debili bir regülatör takıyorsunuz. bu gaz tüketimini etkiler ve bana fazla fatura gelir diyor. Birileri bunlara yer tipi SK ve regülatör büyük debili konursa size fazla fatura gelir demiş. Bende yok öle bir şey diyorum ne tüketirsen o gelir diyorum ama inanmıyor illa o saçmalayan insana inanmak istiyor.

Nasıl bir açıklama yapsam da adamları inandırabilirim bilemiyorum.

Ayrıca Gaz dağıtım şirketine sorduk bu 7 branşmana göre bu regülatör uygun mudur?. Evet kesinlikle uygundur hatta cuk diye oturmuş dedi. Bu müşteri kısmısı bir acayip:DKonu: Doğalgazı Yeni Döşenen Şehirler

dkmmehmet
dkmmehmet
17 Ekim 2014

Amacım şu; henüz hangi şehre yeni doğalgaz gelmiş ise oraya gidip yeni bir doğalgaz tesisat işi yapabilmektir.

Konu: Ölü hacim(Zetacad hatası)

dkmmehmet
dkmmehmet
11 Ekim 2014

Burada "serpatin" dediğin şey nedir? İnternet üzerinden baktım da pek sağlıklı bilgiler bulamadım yani anlayamadım?

Teşekkürler.Konu: Ölü hacim(Zetacad hatası)

dkmmehmet
dkmmehmet
10 Ekim 2014

Şu noktayı anlayamadım, siz yukarıda şöyle diyorsunuz;

"normal de basıncı veya regülatör debisini artırılırsa bu sorun yaşanmaz"

yani böyle bir sorun yaşamamak için regülatör debisini artıracağız ya da brülöre kadar gelen boruların uzunluğunu(ve iç hacmini) mu artıralım, yukarıdaki cümlenin mantığını anlamadım?

Bunun yanında şöyle bir sorum olacak; yukarıda siz 300mbar ve 21mbar için söylediğiniz hesabı tutturabilmek için boruların toplam iç hacmi dolayısıyla borunun uzunluğunu gereksiz bir şekilde artırmamız gerektiğini anlıyorum ya da borunun uzunluğunu aynı şekilde bırakıp yani nereden geçmesi gerekiyorsa oradan geçirip borunun çaplarını artırsak da yine çözüm bulmuş olur muyuz? 

Ayrıca cevaplarınız için çok teşekkür ederim!Konu: Sayaç tipi seçimi

dkmmehmet
dkmmehmet
10 Ekim 2014

Gözümün önündeymiş hiç görmüyorum:D

İşte burada!