niksar06
niksar06
02 Mart 2012

katodik koruma acill

arkadaslar ilkkez toprakaltı tesisat yapıyorum özellikle katodik korumayı tam olarak nasıl yapacağım 2lb  anot kullanacağım toplam 6 metre uzunluğunda boru olacak yer altında ,kaç çuval koymam gerek avometrede -850 görünceye kadar arttırmakmı gerekecek yoksa bunun bir hesap kısa hesap yolu varmı. birde anot çuvalını pe kaplı boruya nasıl bağlayacağım  borunun  neresine nasıl bağlanıyor bu çuval.elinde bu uygulamanın resmi olan arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica ederim.


cihankartal07
cihankartal07
03 Mart 2012

merhabalar katotik korumayla alakalı hangi anotun kullanılacağıyla alakalı tablolar şartnamelerde yer alıyo yalnız belirttiğiniz metraj için 2lb yeterli avometrede ise minimum -850 değerini görmeniz gerekiyo yalnız anot yeteri kadar nemli olmadığı taktirde değer alamazsınız bunun için anotun olduğu bölgeye su dökmeniz gerekir ondan sonra rahatlıkla değer alabilirsiniz . . .


liberal_makina
liberal_makina
03 Mart 2012

**Bağlantı noktanız, tecrit mafsalının üzerindedir.\r
Tecrit mafsalı (izolasyon flanşı) doğru yönde yerleştirildiğinde toprak tarafındaki civataya kat. kor. ucu bağlanıp somun sıkılır.\r
\r
Diğer tarafa da topraklama bağlanır.\r
\r
anot çuvalının poşetini çıkarmayı unutmayın.\r
\r
Kaplamada bindirme yaptırıp, su sızmayacak kadar sağlam olmasına özenin.\r
\r
\r
(Bunları yetki kursunda öğretmeyip bizi forum köşelerine mahkum eden yönetici zihniyet utansın, orada bir problem çıkarsa siz mi gerçek sorumlusunuz, yoksa sizi yetkili diye piyasaya gönderen mi?)


icelik
icelik
05 Mart 2012

Yetki kursunda birlikteydik ve bu konu anlatılmıştı üstelik bu forum sitesinin yararı da anlatılmıştı.


liberal_makina
liberal_makina
07 Mart 2012

MMO kursu muydu? UGETAM mı?
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.