scarew99
scarew99
07 Ocak 2013

adana 100 m2 ev-dogalgaz tavsiye

merhabalar

Adanada yeni aldıgım ;

bina yeni

dıs cephe ısı yalıtım yok

100 m2 , 2+1 , 

4. kat (arakat) ,

fakat buyuk ıhtimal alt ve ust daireler dogalgaz kullanmayacak.

pencereler cift cam

Antrede petek takacak yer yok (fakat duvar kırılıp arkasındaki odanın petek gırısınden alınabilir mi bilmiyorum)

Mutfak acık mutfak sekline, oda ile birlikte

Dairede duvar icine borular dösenmis.Ben kombi ve petek taktırıcam.kombi + petek marka ve boyutları icin bana yardımcı olabilirmisiniz.2 yasında bebegimiz var.Evin normalin biraz üstünde ısınmasını istiyoruz.Petek takılacak yerlerin bazılarında kolona geliyor.Yani istedigimiz kadar petek boyunu uzatamam galiba.Banyoya takılan , havlupanlar gibi yukarıya dogru uzayan petek veya kalınlıgı fazla petek varmı acaba, öğrenebilirmiyim.

 

 

 


Trengineer
Trengineer
07 Ocak 2013

Oda metrekarelerini verebilirseniz bir de yönlerini güney/kuzey cephe gibi daha net bilgi yazabiliriz. Radyatör yükseklikleri değişkendir 30 cm - 90 cm arası değişir fakat sizin radyatör uçlarınız pencere altında ise pencerenin tabandan yüksekliği de önemlidir.


scarew99
scarew99
07 Ocak 2013

cephe guney -batı

oturma odası ve mutfat birlikte. 30 m2.-petekler pencere altında degil burada.ustu bos yani.2 adet petek yeri var.bir tanesi cok kısa kalacak.dolap var.

cocuk odası 12 m2-petek pencere altı.

yatak odası 25 m2 -petek pencere altı.
alykrcr
alykrcr
15 Ocak 2013

Öncelikle birden fazla firmadan keşif talep etmenizi ve teklif ayrıntılarını istemenizi öneririm. 24 kw lık standart bir hermetik kombi için 8-8.5 metrelik petek genelde ihtiyacınızı karşılar. Fakat tesisattaki son peteğin kombiye uzaklığı ve ya odanın cepheleri bu değerleri değiştirebilir. Oda büyüklüğüne bakılarak; Mutfak+salon için toplamda en az 2 metre, çocuk odası için 1 metre, yatak odası için 1.5-1.6 metre, banyo için havlupan düşünürseniz toplamda 5.5-6 metre petek sahibi olursunuz. Böylece antre için bişey diyemiyorum fakat takılmazsa kuzey cephesindeki odaların peteklerini toplamda 1 metre daha kadar büyütmeniz mümkün olabilir. Fakat en az bir iki firmanın teklifini dikkate alın. İyi günler :)
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.