Programs
Programs
22 Kasım 2013

Sanayi de isitma odasi

Arkadaşlar herkese kolay gelsin .. Bir fabrikanın içinde 30 m2 lik bir oda
içerisine 50 cm eninde 4 metre yüksekliğinde ve 5 metre uzunluğunda bir mahal açılmış bu mahal içinde yürüyen bant var. oda sıcaklığında hazırlanan malzeme yürüyen banda oda sıcaklığında giriyor çıktığında ise malzemenin yüzey sıcaklığı 60 C oluyor.. şuan bu sistemi rezidans ile yapıyorlar elektrikli.. bu fabrika gaz istiyor bu ısıtma odası için aklıma gelen ilk şey radyant .. lakin radyantı odaya değilde yürüyen bant mahaline koyucaz radyant seramik olucak
1: radyant malzemeye zarar verirmi ? malzeme ile radyantlar arası mesafe 1 metre
2: 4 adet 2,5 Kw radyant kullandığımızda bant mahali 60 C yi bulurmu ?

3. Daha önce böyle proses uygulamalar yapmıs arkadaslar varmı ?

Simdiden teşekkür ederim..

Not : Radyant üretici firmalar ile irtibata geçtim teknik bilgileri hiç yok bu sorular hakkındada hiç bir şey bilmiyorlar siz model seçiceksiniz biz satıyoruz diyorlar okadar ..


erkan1818
erkan1818
30 Kasım 2013

Üstadım Rezistansın yapacağı işi radyanta gördüreceksin.Isı değişimlerinin her ikisindede benzer özellikler göstereceğini, çok büyük farklılıklar yaratmayacağını düşündüğümden malzemeye zarar vermeyeceği kanaatindeyim.

Seçeceğin radyantın tipi, kapasitesi , montaj yüksekliği ve elde edebileceğin ısı değerleri için Çukurova radyant ile görüşebilirsin.Bu konuda uzmanlar.İstenen sıcaklık değerin için yardımcı olabilirler.

Nacizhane tavsiyem yetkili gaz kuruluşunu konu hakkında bilgilendirmen ve onaylarını alman.Yoksa standat dışı bir ygulama yaparsan , kabul görmez.

Isıtılacak mahalin havalandırılması , baca gereksinimi , gaz alarm sistemleri gibi detayları da göz önünde bulundurmalısın.Programs
Programs
30 Kasım 2013

Hocam Değerli yorumunuz için teşekkürler , konu çok talep görmediğinden çözümü yazmamıştım , diğer proses uygulamalardan çok daha farklı olduğundan çukurova ısı dahil bir çözüm üretememiştik .

Sebebi ise banttan geçen malzemenin çok hassas oluşuydu . tesisat ise aşağıdaki gibi oldu

Sistemde , 4 adet 2,5 Kw gücünde seramik radyant kullanılmıştır , radyant ile malzemenin yakınlığından dolayı radyantın yüzey sıcaklığını absorbe edecek ara malzeme kullanılmıştır ,ayrıca mahalin iki ucunada radyal fanlar konularak ışımanın malzeme yüzeyinde değilde daha çok duvardan absorbe edilmesi sağlanmıştır radyant bacaları kaskad şekilde , çıkışına aspratör konularak dizayn edilmiştir ..

bu arada bu tür durumlar için radyant ışımalarının değdiği noktada tekrar ışıma yapıp eneri kaybetmesi sağlanabilir belki. ne bileyim bir ayna vb bir malzeme belki.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.