Gülcan Çal
Gülcan Çal
29 Temmuz 2017

Spor Salonu Isıtma ve Soğutma

Jimnastik Kulübunden çağırdılar. Burayı ısıtmamı ve soğutmamı istediler. Yeni işe başladım. İlk iş böyle gelince afalladm. Kombiyle ısıtamayız ve çok maliyetli oluyor. Kazanda istemediler. Ne gibi ısınma yöntemi uygulayabilirim ?


krcy
krcy
29 Temmuz 2017

Tavani buyuk ihtimalle cok yuksektir. O yuzden radyant isitici kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili cukurova isiyi arayip bilgi alabilirsiniz.


Gülcan Çal
Gülcan Çal
29 Temmuz 2017

Radyant Isıtıcı çok pahalıya geliyor. Duvartipi klima koysak diye düşünmüştüm böylelikle ısınma soğutma işlemi ikisi bir aradan çıkmış olmaz mı ?
krcy
krcy
29 Temmuz 2017

Isletme maaliyeti yukselir o zaman da. Ayrica duvar tipi klimalar cokta ucuz degil.


krcy
krcy
29 Temmuz 2017

Isitma sogutms ve havalandirmayi roof top sayesinde tek cihazla saglayabilirsiniz. Teklifinize bunu da ekleyin


kyıldırım
kyıldırım
30 Temmuz 2017

jimnastik salonunuza benzer salonları çıplak gözle görmeniz gidip çaktırmadan veya direk inceleyip sahiplerine memmunmusunuz markası ne gibi soralar sorabilir ve fikir edinirsiniz, ayrıca ısıtma soğutma işi yapan firma satıcıları da çok yardımcı olur daha önce benzerlerini taktıkları için sizi yönlendireceklerdir. Gülcan Çal
Gülcan Çal
31 Temmuz 2017

Teşekkürler ikinize de. kyıldırım sizin dediğinz aklıma gelmedi değil :)


hvac
Uzman hvac
08 Ağustos 2017

İyi hesaplanmış bir rooftop cihaz işi çözer.Belli miktarda taze hava da işin içinde olmalı.Yada ısıtma radyant ısıtıcı, havalandırma için yerin boyutlarına göre içe ve dışa çalışan kanal tipi fanlar kullanabilirsin.
Yada maliyete bakıp ısı aperisi+kombi yada kazan+chiller de olur.


Mustafa ÇAKMAKER
Mustafa ÇAKMAKER
19 Nisan 2019

Rooftop cihazı ile ısıtma, soğutma ve havalandırma olmak üzere bu 3'ünü çözersin ayrıca bu cihazın ilk yatırım maliyeti biraz yüksek olacaktır ama işletme maliyeti ve kullanım sürekliliği açısından en mantıklı çözüm bu olacaktır.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.