Azizb
5 ay önce

8 Katlı binayı Duvar tipi kombi ile beslemek mantıklı mı ?

Merhaba, 8 Katlı bir proje var her katta yaklaşık 10 metre petek var mobil tesisat olacak kaç kw kombi ile sağlıklı bir beslemeyi elde ederim veya daha farklı bir seçenek varmı ? 


Engin UYSAL
Moderatör Engin UYSAL
5 ay önce

Farketmez bana sorarsan ama  kaskat daha mantıklı gibi görünüyor maliyet açısından. 
Kısaca  her kat:20.000 kcal gitse 
20.000x8=160.000 kacl 
buradan 160.000/860=186 kw yaklaşık 180 kw desek
2 adet 90 kw  yeter ama piyada bulamazsın onun yerinde 100+80 kw koyabilirsin. kolay gelsin.


Azizb
5 ay önce

Eyvallah Engin abi tecrübelerin ile bana yön veriyorsun sağol. Burası hergün aktif bir şekilde yurt olarak kullanılacak Kaskad maliyet açısından hem uygun ve yeterli miktarda diyorsun, peki abi yakıt konusundada daha az maliyetli ve en verimli oluyor değilmi ? 


Engin UYSAL
Moderatör Engin UYSAL
5 ay önce

aziz  bey bana sorarsanız  tabiki  tek tek atmak yeterine kaskad daha ideal.bende bunun gibi yurt ve vakıflarda da aynı şekilde koydum  mesela vakıfa 2 adet termoteknik 65 kw kaskad koydum. Çok da güzel ısınıyorlar hemde maliyeti az. 


dafidakk
Uzman dafidakk
5 ay önce

mümkünse kaskadda cihaz sayısı artırılabilirse yakıt olarak tasarruf edecektir işletme, kademeli olarak devreye girip çıkacaklarından kararlı bir tüketim olur faturada yormaz. tabi cihaz yatırım maliyetleri iyi hesaplanmalı.


semiyildiz (freelance)
5 ay önce

Yogusmali kazanlardan max verim alabilmek icin 60-40 rejimde calistirmak idealdir, bu rejim sicakliginda 1 mt radyator verimi 875 W alinir, 80x875=70 KW kazan yeterli olur.
Ancak toplam isi kaybina gore calisma rejimi ve kazan kapasitesini  artirmak gerekir,yada isi kaybini karsilayacak sekilde petek boylarini ve kazani artirmak gerekir, yani toplam isi kaybini bilmek gerekir.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.