Şakir Can Köksalan
Şakir Can Köksalan
23 Aralık 2018

proje ofisi açıp doğalgaz sektöründe de çalışabilmek

Merhabalar. Diyelim ki ben A mühendislik isminde bir firma açtım ve mekanik tesisat projeleri, asansör avan projeleri çiziyorum. Aynı zamanda doğalgaz belgelerine de sahibim. A Mühendislik'in sahibi olduğum için Bağ-Kur'lu gözükeceğim. Aynı zamanda herhangi bir doğalgaz firmasının proje işlerini yapabilir miyim? Firma da haliyle sigorta yapacak. Hem Bağ-Kur hem sigorta  bir probleme yol açar mı? Burada kastım diplomamı kiralamak değil, sadece arada bir gelecek olan mekanik tesisat projelerini kaçırmak istemiyorum. Gerek keşif, gerek proje çizimi ve gaz açılışlarını bilfiil yapacağım.


dafidakk
Uzman dafidakk
24 Aralık 2018

merhabalar,
Doğalgaz projelerinde projeyi yapan firmanın bölge gaz dağıtım firmasında yetkili olması, işin kendisinide yine aynı firma bünyesinde ve gaz dağıtım firmasında kayıtlı belgeli ustalarda yapılması şartı vardır. Anlattığınız çalışma şekli doğalgaz işleri için geçerli değildir ve prosedür her aşamada kontrollerini bu sistemi korumak üzerine kurmuştur.


Ahmet Solmaz
Uzman Ahmet Solmaz
24 Aralık 2018

iyi günler sıkıntı oluyor bağkur lu iken ssk yatırınca bağkur iptal oluyor ve sertifika sıkıntıya girebilir söyle bir çözüm bulabilirsin çalıştıgın firma ile anlaşırsan ben kendi işlerim için proje çizeceğim ve masraflarını kendim ödeyeceğim  gibi daha doğru olur iyi çalışmlar 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.