Furkan16

Daire içi limit aşımı

Herkese iyi çalışmalar;

4 kolon 1 iç tesisat yaptığım sıfır projede daire içine 45KW'lık bir kombi koyacağım fakat bu cihazı çalıştırmak için daire içinde boru çapı dn32'ye çıkıyo ben daire içinde maksimum dn25 boru kullanarak bu işi nasıl çözebilirim ayrıca sayaç tibi g6 olarak gözüküyor bunda da bir problem var mıdır ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...


tekniker46
tekniker46
3 hafta önce

45 kw kombi 5.21 m3 1 adet de ocak 1,6 toplam 6,81 m3 yapar g4 de max 6 m3 okur bundan dolayı yaptığın hesap doğru. Sadece 45 kw kombinin katalogunda yazan m3 den birşeyler çıkarabilirsin. kaç m3 tüketiyorsa onu yazarsın ve katalogunu eklersin.


canguntan
Uzman canguntan
3 hafta önce

Hesap kurtarmadigi sürece bunu yapamazsınız. Zeta Ad kullanıyorsanız hesap bölümünü inceleyin ve kayıp değerine bakın. Eğer mimari ciziminiz doğruysa yapacak fazla birsey yok. Dirsek sayısını azaltmaya çalışın. Eğer ekstra inişler varsa iptal etmeye çalışın. 45 kw büyük bir değer, bir deneyin ama zor. 1" üzeri kaynaklı olmak zorunda. İzin alabilirsen dişli olabilir. 


Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
dün

bu şekilde ben bir proje gönderdim. 45kw kombi ve 2 ocaklı daire tesisatı. kolonu ve daireyi ayrı ayrı gönderdim. daire branşmanı 1'' olarak yapacaksınız. ama projede 11/4 olsun farketmez sadece karşılıyorlarmı ona bakıyorlar.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.