bastalha50
bastalha50
16 Eylül 2020

Tek tapu 3 daire Doğalgaz aboneliği

İyi günler, Afyonkarahisar da yeni bir ev aldım 5 katlı apartmanın 4. Ve 5. Katı ev tapuda dubleks mesken olarak gözüküyor. Aldığım kişi içerden merdiveni iptal edip giriş kapılarını ayırarak 2 ayrı daireye çevirmiş ve üst kat dairenin bir daire büyüklüğünde terası mevcut iken bu terası da daire ye çevirip 3 daire ye çıkarmış. 3.daire inşaat halinde iken ben aldım ev şu an a kadar merkezi sistem kalorifer ile ısınması sağlanıyor ancak şimdi Doğalgaz a geçilecek. Evin bulunduğu konumda benzeri evler çok fazla hatta bütün evlerin üst katları bu şekilde lakin merkezi ısıtma olduğu için böyle bir sıkıntı yaşamıyorlar. Problem şu ki ben bu 3 daireye ayrı ayrı Doğalgaz bağlamam gerekiyor, diğer 2 daire kaçak durumunda. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor? Tek kombi yapıp 3 dairenin Doğalgaz ihtiyacını karşılayabilir iyim? Her daireye ayrı bir kombi takabilirmiyim? Konu hakkında bir bilgim yok herkes farklı konusuyor. Görüşleriniz içinTeşekkürler 


Ahmet Solmaz
Uzman Ahmet Solmaz
16 Eylül 2020

Sistem tek kombi ile 3 ayrı daireyi ısıtma imtimali daha kolay ancak kombi olan daire sahibi ecden giderse veya herhangi bir olumsuzluk durumda kombiye ulaşım sağlanmaz her daire sıcaklıgı bir olmaz ve adam kombiyi kapatmak isteye bilir kısacası bu dir dez avantaj malesef. Siz en güzeli 3 daire içinde farklı abonelik açtırp farklı daire olarak proje çizerseniz daha masraflı olsada kullanım açısından rahat edersiniz. sen çok yaktın ben az yaktım olayıda çözülmüş olur. 


canguntan
Danışman canguntan
24 Eylül 2020


Normalde 2 daire kaçaksa gaz alamaz. Daire numaraları olmadığından alamaz.Resmiyette görünmek zorundadır.Ayrıca evin içindeki merdivende olmadığından 3 abonelik ister.
Tabi gaz dağıtım firmanız ile görüşmeniz gerekir.Normalde resmiyette görünmeyen bu şekilde ki daireler resmi mimari tadilat projesi çizilmeden gaz kullanamaz.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.