mlk
mlk
geçen ay

Abonelik ve tadilat projesi

Merhabalar bir tadilat projesi çizeceğim kolon. Bir villa var ve villanın sahibi 2 kardeş anlaşamadığı için villayı ikiye bölüyorlar. Var olan kolonumuz ikiye ayrılacak. Ortada tek tapu var tek tapuyla ayrı ayrı abonelik yapabilirler mi? Nasıl oluyor daha önce karşılaşan oldu mu böyle bir durumla acil bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.


canguntan
Danışman canguntan
geçen ay

Bunu yapmak için önce numaratajdan 2  ayrı kapı numarası almaları lazım.Ayrıca tapuda iki kişi için ayrı ayrı olmalı. Bu konuda tapudan bir bilgi almanızı tavsiye ederim. Yoksa eğer gaz dağıtım firmanız izin verirse tek abonelik için bir sayaç ve diğer taraf için bir süzme sayaç kullanabilirsiniz.
Tapuda bağımsız birim tek olacağı için yapamazsınız. İki kardeş ayrılırken tapuya bildirdilerse sorun yok.


semiyildiz
Danışman semiyildiz
geçen ay

Merhaba 
Iki bağımsız daire olarak giriş kapıları ayrı olacak şekilde ayırırsanız aynı tapu ile abonelik alabilirsiniz , daha önce abonelik alınan binaya ilave abonelik alınabilir, gaz açımında giriş kapısı farklı iki bağımsız bölüm olması yeterli , buna benzer dublex katı ayiran ,daireleri bölüp apart yapan vs. bir çok uygulama gördüm ,bina da tadilat yapilabiliniyorsa gaz aboneliği de alınabilir.


canguntan
Danışman canguntan
geçen ay

Bizde ayrı ayrı kapıda olsa eğer tapuda 1 bağımsız birim diyorsa sadece bir branşman bırakılabiliyor. Sadece bir daireden öbürüne süzme sayaç ile ayırmaya izin veriyorlar. 
İki ayrı kapı numarası olması gerekiyor. Yinede gaz dağıtım firmanıza sorun.


Ahmet Solmaz
Uzman Ahmet Solmaz
geçen ay

iki farklı kapı varsa ve daire bölünüyor ise izin yazisi ile ilave abonelik alınabilir gaz açılır sıkıntı olmaz. yer istanbulda ise rahatlıkla halledilir


canguntan
Danışman canguntan
geçen ay

İstanbul'da iyiymiş. Geçen sene 3 daire bulunan ama 2'si tapuda bulunan 3 kardeşe ait bir binada 3. daire için projede süzme sayaç göstererek proje çizdim.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.