mg_ryan
mg_ryan
09 Şubat 2007

basınç kaybı

arkadaşlar bir hatta 2" hat devam ederken bir T konuluyor ve bir branş man ayrılıyor bu ksi kaybı 2" olan hattamı yoksa bir sonraki hatta mı ilave ediliyor.

makine mühendisleri odasının yayınlamış olduğu kitaptaki örnekte bir önceki hatta ilava edilmiş doğrusu nedir bilgilendirirmisiniz


gencmuhendis
gencmuhendis
09 Şubat 2007

 mg_ryan arkadaşım kolay gelsin diliyorum öncelikle,belirtmiş oldugunuz t nin sonraki hatta eklenmesi gerekir.yani t ayrılma olarak eklencektir.başarılar


Üye
Üye
09 Şubat 2007

Sevgili arkadaşım ksi değerini basınç kaybına neden olan branşman ayrımına eklemelisin.Yani sizin deyiminizle bir sonraki hata ekliyorsunuz.


mg_ryan
mg_ryan
09 Şubat 2007

peki sebebi nedir sonraki hatta eklenmesinin ;

zira mmo'nun yayınlamış olduğu kitaptaki örnek projede öncekine eklenmiş
Üye
Üye
09 Şubat 2007

mg_ryan yazdı:

peki sebebi nedir sonraki hatta eklenmesinin ;

Basınç kaybı olduğu zaman gaz bir sonraki hatta daha az basınçta gidecektir bu basınç kaybı da eklenerek ona göre uygun çapta boru seçilmelidir.Aslında mantıken ilk öncekine de eklenirse büyük bir problem oluşturmaz zira bu sefer burdaki boru çapı ona göre uygun seçilir ancak basınç kaybının olduğu hat üzerinde bir sonraki hatta eklenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum.
mg_ryan
mg_ryan
09 Şubat 2007

anlattığın açıklamaya göre her ikiside olur ama birini diğerinden ayıracak ve doğru kılacak bir açıklama yok sanırım.

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim
m_ali1905
m_ali1905
10 Şubat 2007

arkadaşlar hat numaraları verilirken 3 şey göz önünde bulundurulur: 1. hat üzerinde sayaç varsa hat numarası değişir. 2. hat üzerinde redüksiyon varsa sayaç numarası değişir. 3. hat üzerinde bir ayrım (te) varsa hat numarası değişir. buna göre bir ayrım (te) noktası ya da redüksiyon olduğunda hat numarası değişmiştir. bu nedenle kayıpları bir sonraki hat numarasına dahil etmek en mantıklı olanıdır. kolay gelsin.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.