ugur
ugur
14 Aralık 2015

Kombi bacasının balkonun ortasından çıkması

Merhaba konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
Ben giriş katta oturuyorum Alt komşum kombi taktırmış, kombinin bacası bizim balkonun tam ortasından çıkıyor
Aklıma takılan şey ise, balkondan çamaşır astığımızda çamaşırların bu borunun hemen altında olması, çıkan pis gazın olduğu gibi çamaşırlara gelmesi ihtimali, evde 3 yaşında kızımız var, beni kaygılandırıyor bu durum.

Bunun projesi, yönetmeliği vs.. yokmudur acaba
Yada çıkan gaz çamaşıra geldiğinde sağlık problemi çıkarırmı
çıkan bacaya diresek koysa soldan tekrar çıkarsa herhangi bir engel teşkil edermi kombi hakkında ( şuanki durumu dik geliyor boru )
binada tek alt komşunun borusu balkonun ortasından çıkıyor

Sonuç itibari ile yatak çarşafını ikiye katladığınızda astığınızda değdi değecek konumuna geliyor.

Aklım karıştı, bayadır araştırdımda birşeyde bulamadım bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz bilgilendirirmisiniz.

Teşekkür ederim.
Engin UYSAL
Supervisor Engin UYSAL
14 Aralık 2015

normal şartlarda kombi bacaları balkonların ortasından değil kenarından çıkar. Fakar buradakı durum biraz farklı onuda şu şekilde çözebilirsiniz. Alt kattaki komsunuz bir dirsekle boruya yön verecek.(kendisi verir mi bilmem ama şikayet etme hakkınız var.)


ugur
ugur
15 Aralık 2015

anladım teşekkür ederim, yani dirsekle yön verdiğinde kombinin çalışmasına herhangi bir sıkıntı çıkarmaz değilmi, olabilir yani bu, kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum, hiç anlamıyorum bu işlerden.!


trojan47
Uzman trojan47
15 Aralık 2015

Dirsek vererek herhangi bi sorun çıkmaz  . Ayrıca   doğalgazın  zehirli dediğimiz kısmı  bu kombi  bacasından çıkan karbonmonoksit gazı oluyor. Buna  dikkat edin  önce komşunuzla eğr o müdahale etmezsse  gaz dağıtım  firmasına  bildirirsiniz durumu  onlar en uygun şekilde çözüm bulurlar.


ugur
ugur
15 Aralık 2015

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, daha adamı görmedim genelde hep dışarıda görürdüm, ulaşamassam ziline basacağım, gaz dağıtım firması ilgilenirmi şüpheliyim açıkcası, sonuçta iç tesisata karışmıyorlar diye biliyorum, neyse bir çaresine bakıcaz artık.
Daha öncede problemli olduğumuz için gıcıklığına yaptı sanırım. :) Neyse halledecez bi şekilde teşekkür ederim tekrar. Çok sağolun.yagmurdikiciler
yagmurdikiciler
16 Ocak 2016

uğur bey bulunduğunuz şehrin  aksagazına gidip durumu bildirirseniz size yardımcı olurlar 
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.