sarpra18
sarpra18
geçen ay

Doğalgaz geliyor :)

Yeni doğalgaz gelecek olan bir ilçede önceden kombi petek doğalgaz iç tesisat yapma amacıyla şirket açıyorum açtığım firmada anlık olarak mühendis ihtiyacım yok çünkü dağıtıcı firma daha ilçeye giriş yapmadı benim amacım önceden firmamı açıp reklam yapma ve bu süre bazında tesisatımı döşeme asıl konuya gelicek olursak önceden doğalgaz iç tesisat işlerini alıp montaj yaptığım taktirde dağıtıcı firma geldikten sonra mühendis işe alsam yaptığım işleri çizdirip gaz açılışını yaptırsam olurmu teşekkürler.


miendiz
miendiz
4 hafta önce

olur hiç vakit kaybetme biggrin


Reddit
Uzman Reddit
3 hafta önce

Bölgeden bölgeye değişir ama çoğu bölgede önceden doğalgaz borusu çekmek yasaktır. Doğrusu da budur. Önce proje onaylanır sonra tesisat yapılır. 


canguntan
Danışman canguntan
3 hafta önce

Kayseri'de bu şekilde yapılan tesisatlar, proje çizimleri yapıldığından kontrol edildi ve eğer tesisat projeden önce yapılmışsa söktürüldü. Projeyi gönderir göndermez ekipler adrese bakmaya gittiler, hem yetkimiz durdu hemde tesisatlar söküldü. İzinsiz tesisat yapımı konusunda EPDK sayfasındaki yönetmelikleri incelemeden karar vermeyin. Bazı yerlerde kimse bakmıyor, tesisatlar yapılıyor ama bu gaz dağıtım firmanıza bağlı.Kayserigaz Socar'a bağlı. Aşırı sıkı. 


Engin UYSAL
Danışman Engin UYSAL
3 hafta önce

aksa bölgelerinde de kontrol mekanizması sıkı. Benim firmam olduğu halde kaçak tesisat çekmiş ve söktürmüşlerdi bana. seninde başına aynısı gelmesin kardeşim.


canguntan
Danışman canguntan
2 hafta önce

Bence gaz dağıtım firması açılıp yetki dağıtmaya başlamadan usta, mühendis ve gerekli diğer belge vb. toparlamanız size avantaj sağlar.
Dağıtım firmasının girişi uzayacaksa biraz beklemenizde fayda var.
Burda ilçeye beklemeden şehir merkezinden 11 firma girip tesisatları yaptı. Hem yetkileri kapandı ve savunma yediler hemde tesisatları söküp yeniden yapmak zorunda kaldılar.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.