ailhan2001
ailhan2001
28 Haziran 2007

KASKAD YARDIM

4 ADET BUDERUS YOĞUŞMALI 100KW LIK BACALI DUVAR TİPİ KOMBİYLE BİR KASKAD SİSTEMİ İSTENİYOR. BU TÜR Bİ UYGULAMADA MAHAL HACMİ ÖNEMLİMİDİR,YAKLAŞIK 23M3 BİR HACİM MEVCUT. BİRDE YOĞUŞMALI KASKAD SİSTEMDE BACA HESABI NASIL YAPILIR,YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.


EMİN1978
EMİN1978
28 Haziran 2007

BENDE BU KONUDA BİLGİ İSTİYORUM . BU KONUYU BİLEN YOKMU ARKADAŞLAR


CAYMAC
CAYMAC
28 Haziran 2007

downloadlarda var bakın ordan


selka
selka
08 Kasım 2008

100 kw lik bi kombi varmı yahu


serdaruklimek
serdaruklimek
08 Kasım 2008

duvar tipi kazandır arkadasın demek istedigi.

 
colin
colin
08 Kasım 2008

merhaba.

50 kw üzeri yoğuşmalı cihazlarda yanma havasını dış ortama açılabilecek bir yere koymanız gerekmektedir. yani igdaş şartnamesine göre alt-üst havalandırma için yapacağınız menfez ya da kanal bağlantısı 10 metreyi geçmemesi gerekmektedir. kesinlikle igdaş bacalı yoğuşmalı cihazlarda mekanik havalandırmaya müsade etmemektedir. doğal havalandırma istemektedir.

nedeni şudur. bacalı yoğuşmalı kaskad sistemlerinde mekanik havalandırmayı kazan kapasitesine göre yaparız. exproof fanımızın debi tayinini bu yolla gerçekleştiririz. Ama atıyorum sistem 400 kw değil de o an ki ihtiyacı 100 kw olarak çalışırsa, havalandırma fanının debisini ayarlayımayacağımızdan, ortamda ihtiyactan fazla hava sirkülasyonu olacağından dolayı izin vermemektedir. 

hermetik baca yapmanı tavsiye ederim. bu tür sorunlarla karşılaşmazsın. ama bildiğim kadarıyla, 1 ay içerisinde şartname değişiyor. ferdi bacalı yoğuşmalı kaskad sistemlere igdaş artık müsaade edecek ama kaskad bacalı yoğuşmalı kaskad sistemlere izin vermeyecek.

baca hesabına gelince. cihaz kataloglarındaki baca hesapları aynen geçerlidir. çünkü yoğuşmalı cihazların atık gaz sistemlerinde fan bulunmaktadır. özellikle buderus un cihazında 120 metre yüksekliğe kadar gazın geri tepmesini engeleyecek kapasitededir.

igdaş baca hesabı için ilgili firmanın distribütöründen yazı ister. bunu temin etmeniz takdirde hiç bir sorun kalmaz.

saygılar...  
tilsim988
tilsim988
09 Kasım 2008

Benim izmirdeki kaskad uygulamamda bacalı cihazlar kullandık bacalar buderusun orjinal al-sl-mg alaşimlı bacaları idi, bacaları eski kazanın bacasının içinden geçirerek binanin en üst noktasindan mahya dişina cıkardık, havalandırmayı mekanik havalandırma açtık alt-üst olarak izmirde bacayı kendın yapıyorsun baca firması yapmaz ise yapı denetim firmasindan uygunluk belgesi alman gerekiyor uygulama yapar isen yardımcı olurum sana.
myazgonul81
myazgonul81
06 Ocak 2009

Arkadaslar,

Benim sorum biraz farkli. Bana bazi firmalarin 4 lu cihaza kadar olan kaskad fiyat listeleri lazim. Tez asamasinda oldugum icin bir fiyat karsilastirmasi yapmak durumundayim ve su anda Almanya'da bulunuyorum. Internet uzerinden fiyat bilgilerine tek cihaz olarak ulasabilmeme ragmen kaskad sistem fiyatlarini Buderus haric bulamadim. Gerekli firmalardan birkaci :

Alarko-Carrier : Atag Q serisi

Vaillant : ecotec - ecocraft serileri

Baymak : Luna Ht

Ferroli

Immergas

Viessmann

Wolf

Bana yardimci olabilirseniz arkadaslar gercekten cok mutlu olacagim. Simdiden tesekkur ederim.
atak11404
atak11404
07 Ocak 2009

zetacadte istenmiyor ztn ..benimde 52000 lik 4 kombi war ve kaskad sistemi kurulmus...elden onaylatmak gerekiyor fakat bacalarında çizilmesi gerekiyor...baca hesabını vbaca firmasından aldım fakat bacaların çizim seması ellerinde yok...bununla ilgili bir çizim warmı hiç acaba elinizde?nasıl olacak?
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.