makina_57
makina_57
17 Mart 2010

KASKAD sisteminin projelendirilmesi?

İyi günler arkadaşlar benim kafam takılna kaskad sistemi.Bu kaskad sistemlerinde projelendirme yaparken nelere dikkat etmeliyiz.Hermetik kombilerin birleşmesinden oluşan kaskad da baca nasıl olur?Kaskad sistemine servis kutusundan 21 mbar basınçla girlse ne olur illa SK dan 300 ile çıkıp regülatörde düşürmemiz gerekiyormu.Havalandırma sistemi nasıl olacak


nkergun34
Uzman nkergun34
17 Mart 2010

Öncelikle downloadlarda arama yapmanızı öneririm. Bir sürü proje örneği var. Eğer yinede sorularınıza cevap bulamazsanız konunun uzmanı üyeler size yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin...
hvac
Uzman hvac
17 Mart 2010

                       Kaskad bacaları her ile göre değişiyor.Kimi yerde her cihaz için ayrı baca istiyorlar.Ama siz önce gaz şirketi ile görüşün ve daha sonra bilinen markaların bayilerini keşfe çağırın yada onlara taslak projenizi verin.Gerisini onlar hesaplar ve size teklif verir.Tabi dediğim gibi gaz şirketinin ne istediğini öğrenmeden bir işlem yapmayın.Kaskad bacaları kollektör baca olur.Bazı gaz şirketleri cihazlar için klape isteyebilir.Lütfen bu konuda önce bir gaz şirketinizle konuşun ve baca firmalarından keşif isteyin.Bacayı her yaparım diyenede güvenmeyin daha sonra bacada kaçaklardan çok canınız yanabilir.

           Gaz konusunda da eğer 300 mbar ile geliyorsanız, yine gaz şirketine danışarak regülatörü kazanlara en yakın yere koyunuz.Havalandırma içinde toplam kapasite için alt ve üst havalandırma hesabı yapmanız gerekiyor.Bunları yaparsanız gerisi her proje gibi.Eğer kaskad'a servis kutusundan 21 mbar ile girerseniz en bariz boru çapınız büyür, eğer kapasite düşükse sorun yok ama büyükse boru çapı çok büyüyebilir.


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.