cerenomi
cerenomi
28 Eylül 2007

MERKEZİDEN BİREYSEL SİSTEME

MERKEZİ BİR BİNA VAR 12 DAİRELİK . BİREYSEL SİSTEME GEÇMEK İSTİYOR. DAİRELER TEK KOLON GİDİŞ GELİŞTEN SÜRKÜLE EDİLİYOR. PETEKLERİ BESLEYEN KOLONLAR KOMBİYE BAYA UZAKTA. ŞİMDİ MUTFAKTA BULUNAN PETEKTEN 25 LİK BORUYU BULUP KOMBİYİ BAĞLASAK OLURMU.BİRDE KOLON VANALARINI SADECE KAPATACAKMIYIZ BİR ÖNERİSİ OLAN ARKADAŞ VAR MI TEŞEKÜRLER. BÖYLE BİR DAİREYE NE FİYAT VERELİM UYGUN OLUR.?


resulkorkmaz
resulkorkmaz
28 Eylül 2007

cerenomi kolay gelsin bahsettiğin konu merkezi sistem ısınma ama sen bu tesisatı nasıl bireysele geçirmke istiyorsun.bu şekilde bir bağlantı yapman bireysel sistem olmaz ayrıca bu kolondan çıkan her branşman kollektörleremi bağlı yoksa bildiğimiz klasik kalorifer tesisatımı.eğer öğleyse dediğin şey olmaz bireysel sistem yani kombi koyacaksan dairelere sen dairenin hattını bağımsız yani süpürgelik dediğimiz tesisatı yapacaksın.yani benmi yanlış anladım senmi anlatamadın çözemedim.işin özü bireysel sistemde binanın kolon hattını kullanamazsın iptal edeceksin


asımpars
asımpars
14 Kasım 2008

merkeziden bireysele geçişle ilgili;

doğalgaz ana kolon tesisatında çekilmiş olan domestik hat boru çapı bireysel sistem içinde uygunsa

izolasyon flanşı, deprem sensörü vanası, gibi uygulamar gerekiyor mu?

kazan dairesi için bırakılan branşmanı kesmeli miyiz? bazı yerlerde kazan branşmanı durduğu halde bireysele geçmiş binalar gördüm.

İgdaştan net bir yanıt alamadım

daha önce böyle bir uygulama yapmış arkadaşlar varsa yardımc olurlarsa sevinirim.

 


Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.